Pluginy WordPress | Dodejte webu funkčnost

Existuje nespočetné množství pluginů pro WordPress, proto jsem pro vás vybral pár nejužitečnějších. Určitě tady nezmiňuji úplně všechny, ale tyto pluginy mám použité na každém svém webu. Níže zmiňované pluginy je možné používat zdarma, nabízejí dostatek funkcionalit, ovšem je možné si pořídit i rozšířené verze PRO za úhradu.

1. SEO plugin pro WordPress

Optimalizace pro vyhledávače (SEO) vám pomáhá dostat na váš web více návštěvníků z přirozeného vyhledávání. Mimo jiné zvládne generovat sitemapy, připojit web k Google Search Console, zakázat indexaci určitého typu stránek a mnoho dalšího.

All in One SEO nebo Yoast SEO PLUGIN

2. Aksimet - vyhněte se spam komentářům na webu

Co tento plugin umí a k čemu slouží? Jednoduše řečeno kontroluje spam komentáře na vašem webu. Plugin je zdarma pro osobní využití a pro weby nekomerčního charakteru. Je již přeinstalovaný ve vaší nové instalaci WordPressu. Stačí se zaregistrovat zdarma na Aksimet a použít vygenerovaný klíč.

Aksimet 

3. Elementor a Elementor PRO

Upravujte vzhled vašeho webu jednoduše a jako profesionálové. Elementor je WordPress page builder, se kterým si metodou drag&drop (chyť a pusť) můžete uživatelsky vytvořit profesionálně vypadající webové stánky, blog nebo e-shop. A to bez znalosti programování.

Elementor

4. Autoptimize

Jednoduchým nastavením pluginu Autoptimize optimalizujete HTML, Javascript a CSS kódy, čímž se v důsledku rychleji načítají vaše stránky nebo blog.

Autoptimize

5. Advanced Editor Tools (TinyMCE Advanced)

Plugin pro hezčí texty. Články se píšou v základním WordPress editoru a v něm chybí spousty funkcí. TinyMCE Advanced vám rozšíří možnosti úprav článků.

Advanced Editor Tools

6. Preloader Plus

Než se kompletně načtou návštěvníkovi vaše webové stránky, zobrazí informace o stavu načítání graficky nebo v procentech. Možností nastavení je mnoho, včetně základních animace vámi nastaveného úvodního obrázku.

Preloader Plus

7. Health Check & Troubleshooting

Zde se dozvíte veškeré kritické informace o konfiguraci WordPressu a položkách vyžadující vaši pozornost. Plugin provede několik kontrol instalace WordPressu a zjistí běžné probléme a chyby konfigurace.

Health Check & Troubleshooting

8. UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

Plugin dokáže zálohovat vaši webovou prezentaci a databáze. Zálohujte a obnovujte prezentaci WordPressu jedním kliknutím.  

UpdraftPlus WordPress Backup Plugin

9. Post Type Switcher

Někdy můžete potřebovat změnit příspěvek na stránku nebo stránku na příspěvek, to základní instalace WordPressu bohužel neumožňuje. Tento jednoduchý pomocník je vám bezplatně k dispozici.

Post Type Switcher

10. Google Analytics Dashboard

Google Analytics Dasboard MonsterInsights je plugin, který umožňuje jednoduché vložení, úpravu a správu měřícího kódu ze služby Google Analytics. Služba slouží pro zaznamenávání a analýzu návštěvnosti webových stránek.

Google Analytics Dashboard by MonsterInsights

Šablona vzhledu GeneratePress

Toto již není plugin, ale šablona vzhledu WordPressu. Je rychlá, snadno přizpůsobitelná a  plně kompatabilní se všemi hlavními page buildery Elementor a Beaver Builder a také třeba s WooCommerce (WordPress plugin, který pomáhá vytvořit, měřit a spravovat online obchod bez jakýchkoliv složitostí a nutností zasahování do zdrojového kódu.)

GeneratePress šablona náhled

KOntakt

Zanechte mi zprávu nebo dotaz. Děkuji.

50% sleva na Webdesign - speciální nabídka

Máte zájem o speciální nabídku? Můžete mě zcela nezávazně kontaktovat. 

connect

we'd love to have your feedback on your experience so far